
Koeltorens van de Oranje Nassau Mijn 1
-
Warmte-uitwisseling:Het warme water stroomt door de koeltoren, waarbij het in contact komt met lucht. Door verdamping van een klein deel van het water wordt warmte onttrokken.
-
Luchtstroom:De luchtstroom in de koeltoren kan geforceerd zijn (met ventilatoren) of natuurlijk.
-
Verdamping:Door de verdamping koelt het water af, en de warmte wordt afgevoerd naar de atmosfeer.
( foto's niet kopiëren i.v.m. auteursrechten, Auteurswet 1912 )
⚒


















Koeltoren 6, 7, 8 en 9 en de schoorstenen Lange Lies en Lange Jan van de O.N. 1. Foto is genomen na de sluiting van de O.N. 1 in 1975.
© www.gluckauf.nl / Wismans
Koeltoren 8 van de Oranje-Nassaumijn I. De koeltorens hadden een Capaciteit van 9000 kubieke meter per uur. 1975 © www.gluckauf.nl / Wismans.
O.N.1. Koeltoren 8 en 9. Foto is genomen na sluiting O.N. Rond 1975 © www.gluckauf.nl / Wismans
O.N. 1. Koeltorens. vanaf de flat aan de Sittard er weg van de 4 koeltorens, hier zijn de Lange Jan en Lange Lies al weg. © www.gluckauf.nl
O.N.1 koeltoren 8, schoorstenen Lange Jan en Lange Lies, ketelhuis 5, sliktransportbrug naar de slikvijvers van ketelhuis 5, en de toevoer van brandstof voor ketelhuis 5. 1975
© www.gluckauf.nl / Wismans
O.N.1. Koeltorens, schoorstenen, slikbrug en brug transport. 1975 © www.gluckauf.nl / Wismans
O.N.1. Koeltorens, schoorstenen, slikbrug en brug transport. 1975. © www.gluckauf.nl / Wismans
Sloop koeltorens van de O.N 1.
Deze foto is genomen vanaf de Parallelweg van de toen nog 3 koeltorens en 2 schachten van de O.N. 1. © www.gluckauf.nl